7 Foods to Eat When You Want Clear Skin

7 maisto produktai, kuriuos reikia valgyti, jei norite skaidrios odos

Būkime sąžiningi: spuogai erzina, nesvarbu, ar kasdien susiduriate su lūžimais, ar keliomis užsikimšusiomis poromis kas kelias savaites. Ir nors prie jūsų spuogų gali prisidėti daugybė veiksnių - jūsų odos priežiūros rutina, dirginantys muilo ar skalbinių ploviklio aromatai ir hormonų svyravimai, paminėkime kelis - jūsų dieta taip pat gali atlikti svarbų vaidmenį. Valgymas švariai gali padėti odai atrodyti geriausiai (jau nekalbant apie tai, kad tai puikiai tinka jūsų bendrai sveikatai), o šie septyni kovotojai su spuogais turėtų būti jūsų mitybos kuokšteliai.

1. Lašiša

Jūsų skaidraus odos maisto prekių sąrašo viršuje? Riebi žuvis, kaip ir lašiša. Lašiša yra vienas iš geriausių omega-3 riebiųjų rūgščių, būtinųjų riebalų, kuriuos jums reikia gauti iš savo raciono, šaltinių, nes negalite jų pasigaminti patys. Omega-3 turi galingas priešuždegimines savybes, todėl jie yra protingas pasirinkimas kovojant su tokiomis uždegiminėmis ligomis kaip spuogai. Nepakeičiamos riebiosios rūgštys taip pat padeda išlaikyti natūralų odos lipidų barjerą, kuris padeda apsaugoti odą nuo infekcijų (įskaitant spuogus!).

2. Chia sėklos

Augalų omega-3 šaltiniai taip pat svarbūs skaidriai odai, o chia sėklos yra geriausias šių spuogų naikinimo riebalų šaltinis. Skirtingai nuo linų sėmenų, kurios turi būti sumaltos, kad patektų į omega-3 riebalų vidų, galite gauti sveikų omega-3 riebalų tiek iš maltų, tiek iš sveikų chia sėklų, taigi virtuvėje turite daugiau lankstumo. „Chia“ taip pat tiekia kalcio, baltymų ir skaidulų, kad sustiprintų jūsų bendrą sveikatą.

3. Nesmulkinti grūdai

Tos senos žmonos pasakoja, kad valgant šokoladą atsiranda spuogų? Tai gryna fikcija. Bet tai yra tiesa, kad maisto produktai, dėl kurių greitai keičiasi cukraus kiekis kraujyje, gali prisidėti prie jūsų pertraukos. Štai kodėl sveiki grūdai turėtų reguliariai pasirodyti jūsų racione, kai bandote nuraminti spuogus. Jie yra užpildyti pluoštu, kuris ne tik suteikia grūdams daugiau užpildymo nei jų rafinuoti kolegos, bet ir palaiko stabilesnį cukraus kiekį kraujyje, kad padėtų jūsų spuogams.

4. Rooibos arbata

Į žaliąją arbatą gali būti atkreiptas didesnis dėmesys, kai ji bus naudinga sveikatai, tačiau rooibos yra geriausias jūsų būdas padėti nuraminti spuogus. Kaip ir žaliojoje arbatoje, rooibose yra antioksidantų, kurie gali padėti kovoti su sudirginimu, kuris kitu atveju gali sukelti lūžius. Tačiau be kofeino (skirtingai nuo žaliosios arbatos) jis dar labiau drėkina, o tai gali padėti odai atrodyti ir jaustis geriau. „Rooibos“ taip pat turi keletą mikroelementų, įskaitant kalcį, geležį ir magnį, kurie maitina odą iš vidaus.

5. Avinžirniai

Ai, paprastas avinžirnis: skanus, universalus ir ypač prieinamas. Dėl dosnaus cinko kiekio, jis taip pat yra fantastiškas norint valdyti pertraukas. Cinkas vaidina pagrindinį vaidmenį jūsų imuninėje sistemoje, kuri jums reikalinga veiksmingai kovojant su spuogus sukeliančiomis bakterijomis, o žemas cinko kiekis buvo susijęs su lūžiais. Avinžirniai aprūpina didelę dalį jūsų dienos metu reikalingo cinko, be to, juose yra daug skaidulų, padedančių stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje. Be to, hummas yra skanus!

6. Špinatai ir kopūstai

Lapinius žalumynus, tokius kaip špinatai ir lapiniai kopūstai, būtina valgyti, kai bandote kovoti su breaku. Kaip ir dauguma daržovių, jos intensyviai drėkina, tačiau špinatai ir kopūstai ypač tinka skaidriai odai dėl vitamino A kiekio. Vitaminas A kartu su cinku maitina jūsų imuninę sistemą (kad galėtumėte kovoti su spuogų bakterijomis), taip pat skatina sveikų ląstelių apykaitą, kad jūsų oda būtų lygi ir sveika. Beta karotinas, vitamino A forma, esantis šiuose žalumynuose, taip pat suteikia jūsų odai natūralų švytėjimą, o jūsų oda išsivalys, atrodysite spindingesnė.

7. Brazilijos riešutai

Taip pat būtina dietai, kovojančiai su spuogais? Selenas, būtinas mineralas. Selenas pasižymi galinga antioksidacine funkcija kovojant su sudirgimais ir uždegimais, o pakankamas seleno kiekis jūsų racione gali padėti kovoti su spuogais, rodo tyrimai. Braziliniai riešutai, be abejo, yra geriausias šio mineralo šaltinis, nes vienas riešutas tiekia visą jums reikalingą seleną per dieną. Tiesiog išgerkite vieną brazilišką riešutą kiekvieną rytą kartu su stikline vandens, kad nuvalytumėte odą.