A Peek into the Internet’s Future

Žvilgsnis į interneto ateitį

Praėjusią savaitę Ženevoje pristatiau interneto visuomenės projektą „Internet Futures“ UNCTAD elektroninės komercijos savaitės metu. Kiekvieną kartą pristatydamas šį projektą aš įgaunu naujų perspektyvų iš žmonių, kuriems labai rūpi interneto ateitis. Vienas vyriausybės dalyvis domėjosi, kaip skaitmeninė atskirtis atrodys po 5–10 metų. Ar takoskyra bus tik dėl galimybės naudotis technologijomis, ar atsiras naujų dalybų? Cenzūros, kibernetinio saugumo, nacionalinio ekonominio pasirengimo ir švietimo pasekmės mūsų bendruomenės mintyse iškyla labai daug, kai galvojame apie skaitmenines galimybes ateityje.

Internetinėje visuomenėje mes nuolat galvojame, kas bus internetas ir kaip mūsų bendruomenė gali padaryti teigiamą poveikį.

Šiais metais minimos 25-osios, kaip galimybių interneto šalininkės, metinės ir yra puikus momentas apmąstyti, kas laukia. 2016 m. Su savo bendruomene pradėjome projektą, skirtą įsivaizduoti ateities internetą. Mes sukūrėme apklausas, kurių metu gauta daugiau nei 2500 atsakymų, atstovaujančių verslo, viešosios politikos, pilietinės visuomenės, interneto plėtros, akademinių ir technologijų bendruomenėms iš 160 šalių. Mes surengėme daugiau nei 130 ekspertų interviu ir surengėme daugybę apskritojo stalo diskusijų, kad įsigilintume į šiuos klausimus.

2017 m. Rugsėjį paskelbsime viso šio darbo kulminaciją: 2017 m. Pasaulinę interneto ataskaitą apie interneto ateitį.

Nuo dirbtinio intelekto iki kibernetinių grėsmių interneto ekonomikos ateičiai, mūsų bendruomenė turi patrauklių pastebėjimų apie tai, kas paskatins interneto ateitį. Kiekvienas iš šių klausimų yra svarbus ateityje, tačiau suinteresuotosios šalys taip pat nori žinoti, kaip šie „pokyčių varikliai“ paveiks tris pagrindines sritis:

1. Žiniasklaida, kultūra ir visuomenė

2. Asmeninės laisvės ir teisės

3. Naujos ir besikeičiančios skaitmeninės dalybos

Iš mūsų bendruomenės taip pat akivaizdu, kad visi pokyčių varikliai yra tarpusavyje susiję.

Pavyzdžiui:

Kibernetinės grėsmės ir valdžios vaidmuo : Daugelis apklaustųjų mano, kad per ateinančius metus kibernetinės atakos padaugės. Ar vyriausybės reaguos į padidėjusią grėsmę tokiu būdu, kuris kenkia žodžio laisvei ir privatumui internete? Tuo pat metu kai kurie dalyviai iš besivystančių šalių išreiškia pasitikėjimą, kad jų vyriausybės nori elgtis teisingai, tačiau jiems trūksta galimybių ar supratimo tai padaryti. Jie mano, kad tai gali turėti didžiulį poveikį ateičiai.

Dirbtinis intelektas, Internetas ir visuomenė : Kadangi dirbtinis intelektas ir internetas vaidina vis svarbesnį vaidmenį pasaulio ekonomikoje, žmonėms kyla klausimas, ar visuomenė yra pasirengusi susidoroti su pačiomis tikromis ir svarbiomis automatizavimo sąlygotų pokyčių pasekmėmis. Ar šios naujos technologijos įgalins ir išlaisvins dirbančius žmones, ar jos sukels didesnę nelygybę tiek visuomenės viduje, tiek tarp jų? (Perskaitykite mūsų naują politikos dokumentą šia tema.)

Rinkos ir žiniasklaidos ateitis : Tradicinių naujienų platinimo vietų mažėjimas, viena vertus, labai padidino tinklaraštininkų ir žurnalistų-piliečių galimybes, tačiau tai taip pat įgalino internetinius „aidų rūmus“ ir padirbtas naujienas. Visame pasaulyje žmonės, su kuriais kalbėjome, yra labai susirūpinę, kad dėl to atsirandantis pasitikėjimo internetas stoka gali turėti rimtų padarinių realių įvykių, tokių kaip rinkimai ar kiti visuomenę formuojantys įvykiai, teisėtumui.

Visų pirma, akivaizdu, kad negalime laikyti interneto ateities savaime suprantamu dalyku. Pasaulyje yra jėgų, kurios greitai keičiasi taip, kad darytų įtaką šios puikios technologijos - tiek teigiamų, tiek neigiamų - ateičiai. Gauti atsiliepimai atspindi interneto bendruomenės įvairovę ir atskleidžia bendras temas ir nerimą. Kai kurie išreiškė didelį optimizmą dėl ateities - jaunų žmonių požiūris, kad internetas yra „gyvenimas“, įkvepia. Tačiau kai kurie išreiškė susirūpinimą, kad interneto ateitis yra niūri - kad visuomenė negali veiksmingai kovoti su horizonto pokyčiais.

Iki šiol internetas pasirodė atsparus geopolitinėms ir komercinėms jėgoms. Bet ar tai tvaru? Koks turėtų būti įvairių suinteresuotųjų šalių vaidmuo užtikrinant, kad ši puiki technologija ir toliau atlaikytų tokias jėgas, kokias matome ateityje? Kur tinka interneto visuomenė?

Nė vienas toks projektas negali turėti visų atsakymų. Pasikliaudami turtinga ir įvairialype internetinės visuomenės pasaulinės bendruomenės, partnerių ir vartotojų patirtimi, galime pamatyti atsirandantį vaizdą. Tai padės mums nustatyti veiksmus, kurių reikia norint užtikrinti, kad internetas išliktų socialinių ir ekonominių galimybių įrankiu. Siekdami, kad paskutinis milijardas žmonių būtų prisijungę internete, norime įsitikinti, kad jie netaps naujos atskirties aukomis.

Kokios jūsų mintys apie interneto ateitį? Apsilankykite mūsų interneto ateities puslapyje ir praneškite mums, ką galvojate. Žiūrėkite 2017 m. Pasaulinę interneto ateities ataskaitą rugsėjo mėn.

Kartu mes galime išlaikyti internetą laisvą ir atvirą visiems pasaulio piliečiams.