Science Celebrities: Where Are the Women?

Mokslo įžymybės: kur yra moterys?

Balandžio pabaigoje „Netflix“ išleido naujausią programą, kuria pasinaudojo savo tūkstantmečio laikotarpio vartotojų bazės nostalgija: Billas Nye išgelbėjo pasaulį . Dar prieš prasidedant naujam pasirodymui, Nye patvirtino savo narystę mokslo komunikatorių brolijoje, tvarkingai siūlančioje mokslą populiariam vartojimui. Šiomis dienomis jums nereikia būti užkietėjusiam vėpla, kad atpažintumėte Neilo deGrasse'o Tysono, Davido Attenboroho ar Briano Greene'o vardus ir veidus. Reikalas tas, kad kiekviena iš šių buitinių vardų mokslo įžymybių turi vieną pastebimą bruožą. Jie visi vyrai.

Pasak „Fox“ šou vedėjos Emily Calandrelli Xploracija Kosminė erdvė ir korespondentas Bill Nye išgelbėjo pasaulį, „Kai einu į interviu, norėdama dalyvauti televizijos laidose, tai niekada nebūsiu laidos vedėja“, - sakė ji. Ji tik nusileido darbui „Fox“, nes jos vykdomasis prodiuseris specialiai ieškojo moters. „Man tikrai pasisekė.“

Calandrelli per televiziją atstovauja išskirtinai nedidelei moterų mokslo įžymybių grupei. Ir nors nedaug požymių, kad tai turėtų kardinaliai pasikeisti, nemažai moterų renkasi savo kelią. Tai reiškia, kad reikia atmesti lūkesčius, kad jų sėkmė priklausys nuo to, kokie gražūs jie yra, ar jei jų šou turi vyrą. Tai taip pat reiškia, kad reikia pritraukti nemažų pasisekimų, pasinaudodama kitų neelektrinių tradicinių išparduotuvių demokratizavimo jėga, kad jie taptų buities vardais.

Pvz., Moterys mokslo darbuotojos pasiekė trauką internete. Bent jau ten moterys gali susikurti savo galimybes (nors, žinoma, jos vis tiek susiduria su misogynistiniu priekabiavimu, apimančiu internetą). Pasak Emily Graslie, vyriausiosios smalsumo korespondentės Čikagos lauko muziejuje ir jos „YouTube“ laidos vedėjos Smegenų kastuvas, idėja, kad moteris negali surengti savo pasirodymo, yra „klaidinga nuomonė, kuri sulaiko moteris nuo tobulėjimo. Aš turiu savo šou. Aš nesėdžiu laukdama “, - sakė ji. „Moterims yra tiek daug naujų galimybių, kaip patiems susikurti savo erdvę.“

Emily Graslie „SHEHERYAR AHSAN“ LAUKO MUZIEJUS Tačiau net skaitmeniniame pasaulyje moterims „nesuteikiamas toks pat patikimumas“, - teigė Graslie. „Didelė dalis sėkmės, kurią moterys pasiekia šiose erdvėse, yra nematoma.“ Graslie sako, kad ji daugiau laiko praleidžia interviu apie savo, kaip moterų, mokslo komunikatorės, vaidmenį nei apie savo darbo turinį. „Tai reikia aptarti, ir jame turi būti šviečianti šviesa. Tačiau tai tikrai nusivylė “, - sakė ji. „Aš esu už profesinę kompetenciją apdovanotų nacionalinių apdovanojimų gavėja, bet jokia žiniasklaida nenorėjo man to skambinti“.

Be kameros, kelios moterys pastaruoju metu išpopuliarėjo kaip komunikatorės mokslo srityje. „ITunes“ populiariausių mokslo ir medicinos podcast'ų dešimtuke yra trys laidos, kurias rengia moterys - NPR Nematoma ir Antžeminis taip pat „Gimlet“ Mokslas Vs. Ir Mary Roach, garsi kelių popkultūros mokslo knygų, įskaitant Pakuotė Marsui ir Bonkas, sakė: „Niekada nesijaučiau kliudoma dėl savo kaip mokslo komunikatoriaus lyties.“ Ji pripažino, kad greičiausiai todėl, kad spausdinimas nėra vizualinė priemonė. „Neabejotinai yra buvę, kad žmonės kreipėsi į mane dėl mano knygos TV versijos, ir aš tiksliai žinau, kur tai eina. Tikriausiai neturiu išvaizdos rengti laidos. “

Nors yra daug patyrusių ir populiarių moterų mokslo žurnalistų - pagalvokime Rebecca Skloot ir Natalie Angier, pavadinkime porą - moterų kova dėl mokslo garsenybių aukštumų nėra jokia naujiena. Anot Declan Fahy, Dublino miesto universiteto komunikacijos dėstytojo ir Naujieji įžymybių mokslininkai: išėję iš laboratorijos ir patekę į dėmesio centrą , „Pagrindinė problema yra tai, kaip žiniasklaida reguliariai vaizduoja moteris mokslininkes“.

Pasak Fahy, per visą istoriją žiniasklaidos pranešimuose žiniasklaida sutelkė dėmesį į jų išvaizdą arba buitį. „Tai atitraukia dėmesį nuo jų darbo ir idėjų, su kuriomis jie bendrauja“, - sakė jis Mokslininkas el. laiške. „Kai genetikė Barbara McClintock 1983 m. Laimėjo Nobelio medicinos premiją, „The New York Times“ skaitytojams pasakojo, kad ji taip pat kepė su juodais graikiniais riešutais. “

Tada pagrindinis dėmesys skiriamas moterų išvaizdai. Pavyzdžiui, 2009 m. Tyrėjų pora paskelbė tyrimą „Bimbo ar bofinas? Moterys moksle: žiniasklaidos reprezentacijų analizė ir kaip moterys mokslininkės derasi dėl kultūrinių prieštaravimų “, - rašoma žurnale Visuomenės supratimas apie mokslą . „Moterys mokslininkės gali būti naudojamos„ lytiniams santykiams “už discipliną“, - padarė išvadą autoriai, kurie vis dar laikosi visuomenės įsitikinimo, kad moterys labiau nori žiūrėti, o ne klausytis.

Tai yra keblus faktas, kurį Fahy pažymėjo savo knygoje apie britų neuromokslininkę ir buvusią Karališkosios instituto direktorę Susan Greenfield, kuri taip pat yra transliuotoja. „Žiniasklaidoje daug dėmesio buvo skiriama ne tik jos išvaizdai, bet ir mokslui“, - sakė jis. „Žiauri kritika buvo nuolatinė jos karjeros dalis. Vyrai mokslininkai, kuriuos analizavau, nebuvo aprėpti vienodai. “

„Visuomenė turi labiau norėti priimti moteris, kurios pasitiki kažkokiomis žiniomis“, - teigė Calandrelli. „Daug kartų, kai tvirtai tvirtinu, kad gerai žinau, man buvo pasakyta, kad esu arogantiška“.

Tuo pačiu metu Graslie teigė, kad ji yra aistringa, linksma ir atsinaujinanti - savybės, kurias pamėgo Neilo deGrasse'o Tysono ir Billas Nye'as, jos manymu, kaip miela ar žavinga. „Mes giriame už tam tikras vyrų savybes, kurių mes nepaisysime, kai matysime jas moterimis“, - sakė ji.

Vis dėlto ši naujoji moterų komunikatorių veislė - nors ir nepakankamai atspindinti kitas įvairovės formas, pavyzdžiui, spalvotas moteris - sulaukia sėkmės. Populiariausiu „Graslie“ vaizdo įrašu „YouTube“ peržiūrėta beveik 2 milijonai peržiūrų (nors ji teigia, kad skaičiuoti tuos skaičius yra nesąžiningas būdas įvertinti sėkmę). Ir galbūt dar didesnė „Roach“ sėkmė yra įvairesnio mokslo įžymybių panteono ateities rodiklis. Galų gale, Roach yra turbūt artimiausia bendraujanti moteris apie mokslą, kad pripažintų Nye ir Tyson. „Moterys ilgą laiką turėjo kultūrinių kliūčių“, - sakė ji, „tačiau jos greitai vejasi“.