Should You Hire A Finance Professional Or Go DIY?

Ar turėtumėte samdyti finansų specialistą ar „pasidaryk pats“?

Per pastarąsias kelias savaites aš susitikau su keliais potencialiais klientais, kurie yra „pasidaryk pats“ tipo modeliai, kai kalbama apie jų portfelius. Nepaisant jų strategijų, mes nustatėme sritis, kuriose galėjo padėti profesionalūs patarimai. Šios perspektyvos buvo ypač intelektualūs asmenys - branduoliniai inžinieriai, doktorantai ir kt., Kurie prenumeruoja Bogle teoriją. Tai yra koncepcija, kurią sukūrė Jackas Bogle'as iš „Vanguard“. Jis rekomenduoja pirkti indekso fondus ir juos laikyti; tiesiog palikite juos ramybėje ir nesijaudinkite dėl jų. Nors jiems sekėsi gerai pasirodyti, jie, norėdami susitikti su manimi, turėjo išsiaiškinti, ar jų dabartinės investavimo strategijos atitinka jų galutinius tikslus.

Iš pradžių jie tvirtino, kad samdyti patarėją buvo per brangu. Vis dėlto čia tiesa: patarėjų honorarai gali svyruoti nuo 0,5% iki 2%. Tačiau dažniausiai tai yra nuo 1% iki 1,5%. Daugelis investuotojų mano, kad mokestis yra vertas už jiems pritaikytą profesionalų patarimą.

Viena didžiausių priežasčių, kodėl sunku atsisakyti savo kontrolės ir leisti patarėjui tvarkyti mūsų pinigus, yra ta, kad pinigai turi emocinį komponentą. Tačiau dėl to taip pat svarbu leisti kažkam kitam perimti pareigas. Aš net leidžiu kam nors kitam tvarkyti mano pinigus. Kodėl? Nes tvarkydami savo pinigus mes linkę būti per daug konservatyvūs arba per daug agresyvūs ir manome, kad galime „sutvarkyti“ savo portfelius. Šis mokestis tampa vertas vien tam, kad išvengtume emocinės klaidos.

Tai nereiškia, kad negalite to padaryti patys. Akivaizdu, kad yra tokių, kurie, būdami vieni, gana geba pasiekti palankių rezultatų. Jei tik pradedate darbą, galbūt norėsite pasirinkti „pasidaryk pats“ maršrutą. Yra daug internetinių šaltinių, kurie gali jums padėti. Tie, kurie gyvena paprastą gyvenimą, taip pat gali puikiai padaryti patys. Pvz., Jei jūs neturite verslo, turite labai mažai skolų ir nesibaigiate išeidami į pensiją, „pasidaryk pats“ investavimo pranašumai gali būti jums naudingesni, nei galėtų patarėjas.

„Pasidaryk pats“ sėkmės istorijos raktas dažnai yra žinios. Šie investuotojai turi laiko išmokti, ko jiems reikia norint sulaukti sėkmės. Jie dažnai kas mėnesį nestebi akcijų rinkos ir neleidžia naujienoms paveikti jų sprendimų investuoti. Emocinis investavimas niekada nėra gera idėja. Jei esate iš tų žmonių, kurie nori pasinerti ir sužinoti kuo daugiau apie investavimą, išėjimą į pensiją, draudimą, bendruosius finansus ir pan., Tuomet tikimybė, kad jūs sėkmingai tapsite „pasidaryk pats“, neabejotinai padidės. Vis dėlto įgyti visas žinias, kurių reikia norint efektyviai veikti šiose srityse, gali būti bauginantis uždavinys. Lygiai taip pat, kaip kai kurie žmonės triumfuoja, kai reikia numesti svorio, yra ir tokių, kuriems pavyks sėkmingai investuoti vien. Tačiau šie rezultatai, nors ir nėra neįmanomi, nėra būdingi.

Pastaruoju metu viena pagrindinių „pasidaryk pats“ investuotojų krypčių yra robo konsultantai, teikiantys algoritmu pagrįstą požiūrį į portfelio valdymą. Tai gali būti puiku „pasidaryk pats“ investuotojams. Tačiau robo patarėjai negali pažvelgti į jūsų finansus jūsų gyvenimo kontekste.

Tiesą sakant, turbūt nėra kitos mūsų gyvenimo srities, ne tik pinigų, kurioje mes laikomės tokio iniciatyvaus, praktiško požiūrio. Pvz., Kalbant apie mūsų automobilius, mes su malonumu kreipsimės į mechanikų parduotuvę, kad galėtume tinkamai prižiūrėti bet kokias problemas, su kuriomis susiduriame. Mes išnaikinsime savo pinigines ir sumokėsime tą mokestį, nes tikime, kad ekspertai žino, ką jie daro; jie kasdien dirba automobiliais. Tačiau mes dažnai niekam neleisime padėti išlaikyti tinkamą pinigų tvarkymo balansą.

Kai samdome profesionalą - skaidrumo skaidrumo specialistą, jis gali parodyti holistinę naudą. Tai reiškia, kad reikia dirbti ne vien tik su savo portfolio. Profesionalai gali padėti rasti būdų, kaip sumažinti jūsų mokesčius ir padėti jums sekti, kad būtų pasiekti ilgalaikiai tikslai. Sąrašas tęsiasi. Geras patarėjas / turto valdytojas, dirbantis patikėtinio vaidmeniu, yra skirtas padėti įgyvendinti svajones ir paversti patarėją vertu išleidžiamų pinigų. Štai kodėl daugelis turtingų žmonių linkę samdyti pašalinę pagalbą. Jie nesikoncentruoja į mokestį; jie žvelgia į pelną, kurį ateityje gaus naudodamiesi profesionalo pagalba.